Yan Flüt Kursu


Kütahya Sanat Yan Flüt Kursu

Flüt, baş, gövde ve kuyruk olmak üzere 3 ana bölümden oluşan bir enstrümandır. Günümüzde gümüş, altın, nikel gibi maddelerden yapılmaktadır. Ancak 20.yy’ın başlarına kadar abanoz, nar gibi sert ağaçlardan yapılmaktaydı. Ses renginin tahta tınısı vermesi, diğer üflemeli tahta çalgılarla çok iyi uyum sağlaması ve ses elde etme yönteminin aynı şekilde olması sebebiyle, metal olmasına rağmen tahta nefesli çalgılar grubunun üyesidir. Günümüzdeki halini 19.yy ortalarında Theobald Boehm oluşturmuştur. Bu yüzden yeni sistemli yani güncel flütlerde kullanılan sistemin ismi Boehm sistemidir.

Yan flüt zor bir enstrüman mı, ben de çalabilir miyim?

Büyüleyici tınısı ile kulaklarımızın pasını sesini duyduğumuz anda silen bir enstrüman yan flüt. Her enstrümanda olduğu gibi kendine özel teknikleri, egzersizleri mevcut ,ancak önemli olan yetenek diye tabir edilen müziksel-ritmik zeka değil. Sadece haftada birkaç saatinizi ayırarak ve sanat merkezimizdeki alanında uzman hıcalarımız sayesinde sizin de kendi müzik serüveninize başlayabilirsiniz. Üstelik sanat merkezimizin size sağladığı sınırsız etüt olanakları sayesinde ilerlemeniz çok daha kısa zaman alacak.

MEB ÖZEL KÜTAYA SANAT MÜZİK KURSU MERKEZİ’nde nasıl bir eğitim alacağım?

Başlangıç seviyesinde verilecek eğitim temel nota ve müzik bilgisi, enstrümanı tanıma, doğru nefes ve tutuş konularını kapsamaktadır. Flütle ilgili temel teknikler ve ses kontrolü de tabii ki eğitimimizin bir parçası. Eğer daha önceden bir eğitimiz varsa hocalarımızla oluşturacağınız size özel program ve birebir çalışma sayesinde daha da çabuk ilerleyebilirsiniz.

Profesyonel Eğitmenler

Kurslarımız, konservatuar (formasyon) ve müzik öğretmenliği eğitimi almış profesyonel eğitim kadromuzla verilmektedir.

Sevgi ve Huzur Ortamı

Kütahya Sanat bünyesinde tüm eğitimlerimizde müziğin doğası olan; sevgi, saygı ve huzur esası gözetilmektedir.

Bize Ulaşın

Adres: Meydan Mah. Mithatpaşa Cd. No: 56/B Merkez/Kütahya

Telefon: 0274-655-00-58

E-Posta: info@kutahyasanat.com.tr


Kurs Takvimi

Cumartesi - Pazar 09:00 - 13:30

Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00

Eylül 2017 - Nisan 2018